MUDr. Ilona DIVÁCKA, MBA
Vodopad.cz

Patologická sexuální agresivita

tušéři a frotéři, žiletkáři, sadismus, masochismus

TUŠÉŘI a FROTÉŘI

 • Skupina patologických agresorů, které sexuálně vzrušuje, když se tisknou na ženy v situacích zcela neosobních (tlačenice v tramvajích, ve frontách, na rockových koncertech). Ukájejí se třením o oběť, nemají tendenci s obětí komunikovat a jakékoliv komunikaci se vyhýbají. Nebývají nebezpeční z hlediska možného vystupňování agresivity vůči oběti.

ŽILETKÁŘI

 • Méně nebezpečná skupina útočných sadistů, kteří z nutkavé sexuální motivace poškozují svrchní oděv žen. Nástrojem je buď břitva nebo žiletka, kterými lze svršky nenápadně a účinně poškodit. Žiletkář se ukájí buď na místě třením o objekt nebo masturbací v ústraní. Tito sexuální devianti mívají výrazně sadistické erotické fantazie.

SADISMUS (algolagnie)

 • Upřednostňování sexuální aktivity, která zahrnuje omezování osobní svobody, působení bolesti a pokořování.
 • Sadismus může mít podobu pouze erotické záliby, kdy objekt není vážněji ohrožován. Erotický zájem se týká jen rekvizit, které nějak souvisejí s násilím (fetišistický sadismus). Nejznámnějším zástupcem této skupiny byl markýz A. de Sade(1740-1814), po němž celá deviace nese název. Tento typ sadistů často využívá služeb prostitutek a prostitutů, kdy za peníze získá jak sadistické rekvizity, tak svolného partnera nebo partnerku. Jen zřídka se dostávají do konfliktu se zákonem.
 • Další skupina sadistů je zaměřena na děti nebo dospívající (pseudopedagogický sadismus). Hlavním znakem je důraz na poslušnost a disciplínu. Trýznění objektů může být psychické i fyzické, probíhá jako svérázná výchova, drezůra, až k absolutní podřízenosti. Vyskytuje se i u žen.
 • Nejnebezpečnější skupina sadistů brutálně napadá oběť (agresivní sadismus). Oběť je znehybňována fyzickým násilím nebo hrozbami. Způsob napadení bývá u jednotlivých sadistů stereotypní. Pravým cílem napadení nebývá pohlavní styk. Obět je mučena a trýzněna různými způsoby, někdy i usmrcena. K agresivním sadistům patří většina sériových sexuálních vrahů.

MASOCHISMUS

 • Masochista je eroticky fascinován agresivitou, která je směřována proti jeho osobě.
 • Jde o opačnou sexuální deviaci ve vztahu k sadismu. Jedna z mála deviací, kterou mohou trpět i ženy.
 • Masochisté se nechávají často trýznit za úplatu nebo se trýzní sami a často si způsobují závažná poranění, často i mučícími nástroji vlastní konstrukce. Deviace může mít homosexuální i heterosexuální formu, objektem jsou osoby dospělé, jen výjimečně děti. Masochisté si obvykle nacházejí partnera nebo partnerku, který jejich sexuální potřeby respektuje.
 • Deviace se nazývá podle spisovatele L. von Masocha, v jehož erotických románech se objevují dominantní ženy a v protikladu k nim zotročení muži.
 • K masochismu patří i "fenomén erotické asfyxie", kdy si jedinci vyvolávají vzrušení tím, že se škrtí rukama nebo škrtidlem nebo si sestrojují různé oprátky. Použitá stimulační technika je tak nebezpečná, že se někdy dotyčný jejím následkem zemře.
20.7.2012

Adresa ordinace

Sudkova 686/2a
109 00 Praha 10
Horní Měcholupy

zobrazit na mapě

 

Kontakt

Telefon na objednání:

+420 274 772 732

Fax:

+420 274 770 235

Email:

info@vodopad.cz

 

Ordinační doba

 

Pondělí 07.00 - 15.00
Úterý 07.00 - 12.00
Středa 07.00 - 18.00
Čtvrtek 07.00 - 11.00
Pátek 07.00 - 09.00

Zajímavé odkazy